ТАВРОФОРУМ

Вернуться   ТавроФорум > Не автомобильные темы > Решение бытовых проблем

Решение бытовых проблем Не вся жизнь в машине. Иногда что-то и дома сделать нужно.

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме Опции просмотра
Старый 20.03.2024, 12:04   #1
Володимир
 
Володимир
 
Адрес: смт.Козова Тернопільської обл.
Возраст: 48
Сообщений: 7,094
Машина: Slavuta 1.2Li 2008
Длина: 26400мкм
Диаметр: 37мм
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ
По умолчанию Ремонт газонокосарки

Є газонокосарка RZTK, коротнули обмотки в роторі, тому я його віддав на перемоку, після перемотки двигун пропрацював дуже мало, знову коротнув ротор, при цьому це виглядало якось дуже дивно бо лак на проводах не почорнів і має вигляд нового , але обмотки замкнули. Віддав двигун знову на перемотку, але на цей раз вирішив не зразу все збирати до купи, а поставити двигун на редуктор і поганяти в холосту.

Двигун закріпив на те саме місце що було з заводу щоби зберегти ту саму натяжку ременя, після буквально хвилини роботи виявилось що алюмінієвий шків нагрівається так що обпікає пальці, ремінь також гарячий, також тепла вісь ротора з протилежної сторони, самі обмотки ротора при цьому холодні. Пробуксовки ременя нема, бо нема навантаження і все легко крутиться.

Чи може бути таке нагрівання через надмірне натягування ременя, чи причину слід шукати в підшипнику, бо підозрюю що обмотки ротора дохнуть через оцей нагрів.

__________________
Мій бортовий журнал - http://www.tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=15959
Проект "Бортовий комп`ютер на інжектор своїми руками" http://www.bk-ukraine.narod.ru/
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.03.2024, 23:36   #2
Rambo
 
Адрес: Киев
Сообщений: 5,011
Машина: "Lanos", 1.5л, 2005 г.в.
Длина: 171760мкм
Диаметр: 45мм
По умолчанию

Не думаю, що це якось пов'язане. Швидше всього, шків гріється через осьове зміщення ротора. Якщо його знімали при перемотці - могли не поставить на місце. Якщо шків відчутно гріється, таке зміщення має бути видно неозброєним оком. Судячи з двох отворів в шківі - він на різьбі. Перекрутили, коли ставили назад.
Ознакою швидкого вигорання обмоток буде сильне іскріння колектора. Також, можливе розшарування обмоток від неякісної заливки лаком.
Взагалі, перемотувати якір колекторного двигуна - не найкраща ідея. Краще пошукати новий. Швидше всього, вони є.
__________________
Если все против тебя - может, это ты против всех?
Rambo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.03.2024, 08:59   #3
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,457
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

Осьовий люфт там хоч який є, бо таки повинен бути.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.03.2024, 11:47   #4
Володимир
 
Володимир
 
Адрес: смт.Козова Тернопільської обл.
Возраст: 48
Сообщений: 7,094
Машина: Slavuta 1.2Li 2008
Длина: 26400мкм
Диаметр: 37мм
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Rambo Посмотреть сообщение
Судячи з двох отворів в шківі - він на різьбі. Перекрутили, коли ставили назад.
Шків там інакше не поставиш, при закручуванні він впирається в упор на валу.
Цитата:
Сообщение от Rambo Посмотреть сообщение
Взагалі, перемотувати якір колекторного двигуна - не найкраща ідея. Краще пошукати новий. Швидше всього, вони є.
Я шукав, і довго шукав, не знайшов, тому вирішив шукати чи є можливість хоч перемотати.
Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
Осьовий люфт там хоч який є, бо таки повинен бути.
Є.

Трохи поексперементував, якщо трохи ослабити ремінь, то також гріється шків. При детальному огляді двигуна виявив що шків втоплений в корпус, і між шківом і корпусом зазор майже нулювий, тому припустив що при натягуванні ременя шків треться до корпусу і нагрівається.



Сам ротор має велике переміщення в корпусі, схоже що майстер що ремонтував двигун заглибоко посадив підшипник зі сторони щіток.



Так як мій знімач своїми лапками не зміг зачіпитись за підшипник то вирішив підставити дистанційну шайбу.



Шків виліз з корпусу.



І щоби бути впевненим на всі 100%, я підставив шайбу під шків.



На жаль, шків як і раніше гріється, і гріється він через тертя ременя до шківа, при повільному прокручуванні чути як гума скрипить на шківу. Схоже що так передбачено конструкцію, бо весь потік повітря що проходить для охолодження через двигун, далі йде на охолодження редуктора.

Щоби переконатись в тому що шків гріється від тертя, мочив водою ремінь і включав двигун, то гріється менше, але гріється, бо від високих обертів вода швидко злітає з ременя і ремінь стає сухим.

Наразі косарка зібрана, поставив на неї додатково плавний пуск і зверху на корпусі зробив додаткові щілини для вентиляції щоби менше тягнула мусору з землі.
__________________
Мій бортовий журнал - http://www.tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=15959
Проект "Бортовий комп`ютер на інжектор своїми руками" http://www.bk-ukraine.narod.ru/
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 23:23. Часовой пояс GMT +3.


Перевод: zCarot Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.