Просмотр полной версии : продам Концевики дверей, вечные.
Телемастер
09.07.2023, 12:20
Опять модернизация существующих деталей, от меня. Многие должны знать, но я не удивлюсь, зная атмосферу таврофорума и его участников, что для всех это норма и не оценят. Но концевики дверей- вещь не надежная, вечно закисают, окисляются, не контачат. Влага, перепад температур, а большинство контактов в наших машинах не защищены от этого, по простоте и экономии. Наши конструкторы посчитали, что и так сойдет.. А концевик двери нынче не только зажигает лампочку в салоне. а и отвечает за сигнализацию, при открытии двери.. Это поважней функция. И вот концевик не сработал и можно лезть в салон.. Да и неудобно, часто слышу как с сигнализации сняли, пипикнули, открываеш дверь, а она не отключилась и поняла што дверь не была открыта и недоумевающий. невнимательный хозяин вызывает срабатывание сигналки вибрацией, долго тыкает в брелок сигналки непонимая чего она орет..
Так вот я доработал стоковый концевие, вставил в него геркон, загерметизировал и получил надежную деталь. Геркон герметичный, контакты не подвержены влаге, срабатывает от магнитного поля. Ставим магнитик на дверь напротив концевика и вуаля, получаем решонный вопрос навсегда. Цена 150 грн с магнитом.
Через год заводские стали плохо контачить. Зачистил места контакта, смазал литолом и забыл о них, больше не беспокоили. Через 14 лет продал машину.
Но геркон тоже неплохо, вот только магнит надо правильно подобрать.
А какая нагрузочная способность у геркона? Не у всех светодиодная лампочка в салоне. Залипнет и посадит аккумулятор на стоянке. Как вариант, усилить pnp биполярным транзистором.
Цена за один концевик на одну дверь?
А є кінцевик на ляду багажника..?..щоб волога туди не потрапляла?
Телемастер
09.11.2023, 12:39
А какая нагрузочная способность у геркона? Не у всех светодиодная лампочка в салоне. Залипнет и посадит аккумулятор на стоянке. Как вариант, усилить pnp биполярным транзистором.
0.7 А
Телемастер
09.11.2023, 12:41
Цена за один концевик на одну дверь?
150 грн
Телемастер
09.11.2023, 12:42
А є кінцевик на ляду багажника..?..щоб волога туди не потрапляла?
нет
Лампочки накаливания в таком размере бывают 5 и 10Вт. А пусковой ток у них вдесятеро больше номинального. И в том, и в другом случае применение геркона даже на 0.7А для прямого управления такой лампочкой нельзя считать надежным. Транзистор маст хэв.
Телемастер
09.11.2023, 23:01
Лампочки накаливания в таком размере бывают 5 и 10Вт. А пусковой ток у них вдесятеро больше номинального. И в том, и в другом случае применение геркона даже на 0.7А для прямого управления такой лампочкой нельзя считать надежным. Транзистор маст хэв.
У меня стоял геркон на такую лампочку лет 10 и ничего ему не случилось..
Володимир
10.11.2023, 11:36
Треба додатково ставити BTS443P, вони вмикають живлення подачею мінуса на вхід.
https://sxem.org/11/to/22/Farkop/F%20(1).jpg
https://sxem.org/2-vse-stati/raznoe/28-samodelki/177-adapter-dlya-elektricheskogo-podklyucheniya-pritsepa-k-avtomobilyu
Не пойдут, они хай сайд, а лампочка управляется минусом. Просто pnp транзистор поставить в режиме эмиттерного повторителя.
Володимир
10.11.2023, 12:55
Не пойдут, они хай сайд, а лампочка управляется минусом. Просто pnp транзистор поставить в режиме эмиттерного повторителя.Якщо ставити в сам плафон, то підійде.
У меня стоял геркон на такую лампочку лет 10 и ничего ему не случилось..
Так і геркони бувають різні! Є для комутації 5 Вт, є і 50 при різних напругах, тому тип- наше усьо.
Телемастер
11.11.2023, 12:18
Во раздули, как вроде в космос лететь собрались. Транзисторы лепить.. не проще лед лампу наконец то заменить вместо лампы илича?
Геркон китайский, по паспорту 0.7 ампер.
А є сдл-аналог SV-7 ЧИ SV-8,5?
Во раздули......не проще лед лампу наконец то заменить вместо лампы илича?
Досвід використання світлодіодних ламп на вантажних автах типу Актрос, Volvo FH та ін. показує, що вони ходять по часу значно менше, ніж звичайні....це в габаритах...коли встановлені світлодіодні, то б'є помилку по блоку освітлення. Можливо це китайське гімно. Якщо світлодіодний габарит стоїть в задніх ліхтарях, то вдень проти сонця його геть не видно, на відміну від звичайних. Щось я розчарувався в світлодіодних лампах. А от коли ліпиш саморобку і розраховуєш резистор, то свідить довго. світлодіодні встановив в салон і в передні габарити...бо світять краще саме як габарит. Але приходиться часто міняти. А от лампа ілліча (хоча він тут нідочого), якщо зроблена по правильній технології буде світити десятиліттями... але продавцю таке не потрібно...
Дуже часто ми забуваємо про те, шо в авто далеко не весь час рівно 12 вольт. Років 30 зіткнувся з проблемою панелей німецьких(НДР) авто- Вартбург, Трабант, Баркас- чогось почали летіти СД в показчиках рівня палива і ще чогосьтам...
А а все просто- і ІМС А277, і СД в парі з ними летіли вже при + пара вольт вище нормальної напруги в авто. І це при тому, шо ТАМ вони їздили, і проблем не було.
Вирішив провести експеримент в своєму Хвіяті- замінив в салонній підсвітці і номерних знаках СД на лампи ільїча. І не просто СД + резистор, а лампи з цоколем G4. І шо?
А те, шо лампи ВІОМ 12В, АС/ДС 3,5В дохнуть надто часто, коли говорити про ціну.
Лампи Лемансо з приблизно такими ж параметрами дохнуть рідше, але теж дохнуть. І от чого, спитати їх? Обидві мають драйвер- ІМС + ..., а не просто резистор.
В той же час, там, де вони працюють від БП 220/12, живуть довго, хоч ті ж 220 далеко не весь час 220- як в моєму домі, то від 195 до 247, як зараз.
Може тому, шо в авто це від 10 до 14... вольт?
До речі- ні разу не міняв СД в панелях таврославут з панеллю люкс і в імпортних авто з СД
Langolin
11.11.2023, 18:43
В Славуті світлодіодні лампи в салоні, багажнику та ліхтарях заднього ходу просвітили років зо десять, поки не продав авто.
І взагалі за 13 років володіння авто, в ньому не згоріла жодна лампа. Щоправда, з заводу всі лампи стояли GE. Що хочу сказати, якщо в авті все в порядку з електрикою, то нормальні лампи будуть світити довго і нудно, що діодні, що ілічівські. ІМХО.
Повторюється тема про геркони- які СД- бренд і т.п., яка напруга в мережі авто і т.п.
Хіба ніхто не зустрічав авто, в яких умовні лампи габаритів і т.п., саме СД! якогось дябла моргають чи блимкають? А чого,шо там не так?
Чого СД підсвітки ЖК панелі ТВ від виробника коштує 10 у.о, а від алі- 10 у.о за десяток? чим пояснити?
Телемастер
12.11.2023, 14:42
Сьехали на тему светодиодов.. Я на них собаку сьел.. Все попсовые сд дампы для авто, сделаны с нарушением технологий питания сд. И те лампы щто у нас дома от 220 тоже. Нельзя сд паралелить, только в идеальном случае, на одной подложке кристала и то.. разброс параметров будет и через один диод пойдет бодьший ток..а ток для них- это главное. Резисторы расчитаны неправильно, расчет на яркость, выходя за параметры тока.. Да и 14.5 водьт по сравнению с 12 это на порядок больший ток..
Драйверы тоже не идеал, они импульсные, какойто шальной, неправильный импульс и сд подбивается.. Помехи в сети тоже бьют..
Сьехали на тему светодиодов.. Я на них собаку сьел.. Все попсовые сд дампы для авто, сделаны с нарушением технологий питания сд. И те лампы щто у нас дома от 220 тоже. Нельзя сд паралелить, только в идеальном случае,
Воно то так, тільки трошечки не так ... З приводу порушень технологій живлення - повністю згоден. Виробники підбирають струм так, щоб він на 5-15 % перевищував максимальний в залежності від типу світлодіодів. Так, щоб лампа через рік виходила з ладу від перегріву.
А з приводу паралельного з'єднання СД - вже давно добилися однакових параметрів в одній партії. Маю настільну лампу, з регулятором яскравості і світлової температури, живлення від USB. В ній розміщено 40 світлодіодів, в паралельному з'єднанні 20 Warm White + 20 Cold White. Нормально світять, без розбіжності яскравості. Токовирівнювальних резисторів немає, хоча є декілька обмежуючих, які чомусь не задіяні в даній конструкції. Так що технології не стоять на місці, а китайці не пасуть задніх.
До речі- ні разу не міняв СД в панелях таврославут з панеллю люкс і в імпортних авто з СД
Все просто. Там СД з резистором, резистор підібраний так, щоб струм через СД не перевищував 20 мА при напрузі 15в. Не 12, не 14, - а 15.
Та ні, там, як правило, всю панель живить стабілізатор, десь вольт на десять, і не тільки для індикації, а і для приладів, плюс- вибір і відбір поставщиків, не базарний. Бо там, на дикому Заході по судах затаскають.
Виняток ТИХ часів- авто з НДР- Трабанти, Вартбурги і Баркаси, там панелі на СД летіли, як горобці. І це був непоганий шматок хліба з маслом по заміні ІМС панелей...
А взагалі, ресурс СД прямо і намертво прив'язаний, крім струму, і до відводу тепла. Нема його- СД хана і швидко.
Є в мене кілька ламп в цоколі Е27, маса яких десь біля 140 грам за рахунок таки радіатора. Вони ні одного разу не вмерли за овер 10 років. І маса там саме за рахунок радіатора. Знайдіть зараз на ринку СДЛ з масою хоч 60...70 грам!
А в авто примітивний резистор не є порятунок, були ситуації, коли генератори раптом видавали і 18 вольт, і саме тоді, коли для проби знімали клему з АКБ.
vBulletin® v3.8.6, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot