ТавроФорум

ТавроФорум (https://forum.tavria.org.ua/index.php)
-   Велобайкеры (https://forum.tavria.org.ua/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Усунути перекіс ланцюга (https://forum.tavria.org.ua/showthread.php?t=105517)

RRR 21.04.2023 21:55

Усунути перекіс ланцюга
 
При обслуговуванні велосипеда помітив, що при знаходженні ланцюга на найбільшій зірочці, він стоїть прямо, коли ззаду накинутий на 4-ту зірочку (якщо рахувати від найменшої). При положенні ленцюга на найменшій зірочц ззаду і найбільшій спереду, ланцюг постійно намагається зіскочити з передньої зірочки назовні.
Чи є якийсь стандартний спосіб це виправити?
Чи можна придбати каретку з довшою віссю, щоб ведучі зірочки змістилися назовні?

Володимир 23.04.2023 12:01

Потрібно перемикати передачі на обох зірочках.

кук 23.04.2023 12:54

А хіба там нема механізму, який за цим слідкує і вибирає слабину та задану передачу?
Якшо перемикати на обох, тоді не буде того набору передач, який задумано, тим паче, шо ведучих зубчатих коліс два чи три, а ведених 5 чи скільки там.

Володимир 26.04.2023 11:06

Я так розумію що RRR хоче використовувати саму більшу ведучу зірочку в парі з самою більшою ведомою зірочкою чи навпаки. Без перекосу там не вийде ніяк, особливо якщо зірочок штук 7, бо товщина набору ведомих зірочок буде сантиметрів 5. Думаю що кожна ведуча зірочка розрахована на роботу з 3-4 ведомими зірочками, а не з усіма.

romuald 26.04.2023 11:54

Перекоси ще виникають, коли розтягнутий ланц...

кук 26.04.2023 12:09

Так там же пружина не повинна компенсувати слабину?

Langolin 26.04.2023 16:34

Цитата:

Сообщение от кук (Сообщение 3834044)
Так там же пружина не повинна компенсувати слабину?

Пружина компенсує натяг, але не перекос При правильному регулюванні всі 18 чи 21 передачі працюють без перескокування, але все одно на максимально розтягнутих передачах по ширині не бажано їздити. Працював на роверах рік в Польщі. Бо з часом як і в будь-який техніці щось здвигається, або перекошується, треба знову регулювати.

garikttt 27.04.2023 19:46

Цитата:

Сообщение от Langolin (Сообщение 3834047)
Пружина компенсує натяг, але не перекос При правильному регулюванні всі 18 чи 21 передачі працюють без перескокування, але все одно на максимально розтягнутих передачах по ширині не бажано їздити. Працював на роверах рік в Польщі. Бо з часом як і в будь-який техніці щось здвигається, або перекошується, треба знову регулювати.

Якщо на колісній ступиціі більше 6 зірочок то навіть у посібнику користувача є таке що хрест-нахрест педальні та колісні зірочки використовувати не можна. Тобто найбільшу педальну та найбільшу колісну або навпаки найменшу педальну та найменшу колісну. Тут й ціпок навкосяк й компаньола натяг погано регулює. Та й сенсу в цьому нема. Щодо кількості "передач" то це більше маркетинговий хід, передаточне число на декількох комбінаціях зірочок або співпадає або майже не відрізняється. Особливо на масових моделях.

Langolin 27.04.2023 20:14

Та згоден, я теж написав не бажано їздити. В Варшаві я збирав 10+ роверів різних моделей за день, подавляюча більшість була з передачами, так от, перед передачею до торгової зали я їх всі тестував, повинні були працювати всі передачі і гальма - це обов'язково перевірялося і регулювалося в разі потреби. Але 21 передача - це взагалі нонсенс, маю такий велосипед більше 10 років, на першій і останній передачі їздив тільки заради тесту. Для повсякденної експлуатації з головою достатньо середньої ведучої зірочки і 3-4 колісних.

RRR 04.05.2023 20:27

Не знаю, чому обговорення пішло незрозумілим шляхом, але моя обляковка була відключена і я не міг втрутитися...

Взагалі-то я описав, що перекіс ленцюга аж до його скидання з великої передньої зірочки назовні виникає при положенні ланцюга на найменшій задній зірочці. Ніякого увімкнення передачі "навхрест". Зовнішня передня і зовнішня задня.

Без перекосу ланцюг стоїть на передній найбільшій і на 3-4 зірочці ззаду. Тобто передня найбільша зірочка знаходиться просто навпроти середини заднього блоку зірочок.

Я не надто досвідчений у нюансах будови сучасних велосипедів, але мені здається, що навпроти середини заднього блоку зірочок має стояти середня зірочка з трьох передніх. Тобто передні зірочки потрібно перемістити назовні десь на сантиметр.

Тому питання: чи можна це зробити, підібравши іншу каретку (з довшим валом)? Чи є якийсь стандартний шлях розв'язання проблеми?

romuald 04.05.2023 22:03

Ще би фото...для ясності...

Володимир 05.05.2023 10:09

Цитата:

Сообщение от RRR (Сообщение 3834147)
Не знаю, чому обговорення пішло незрозумілим шляхом, але моя обляковка була відключена і я не міг втрутитися...

Взагалі-то я описав, що перекіс ленцюга аж до його скидання з великої передньої зірочки назовні виникає при положенні ланцюга на найменшій задній зірочці. Ніякого увімкнення передачі "навхрест". Зовнішня передня і зовнішня задня.

Без перекосу ланцюг стоїть на передній найбільшій і на 3-4 зірочці ззаду. Тобто передня найбільша зірочка знаходиться просто навпроти середини заднього блоку зірочок.

Я не надто досвідчений у нюансах будови сучасних велосипедів, але мені здається, що навпроти середини заднього блоку зірочок має стояти середня зірочка з трьох передніх. Тобто передні зірочки потрібно перемістити назовні десь на сантиметр.

Тому питання: чи можна це зробити, підібравши іншу каретку (з довшим валом)? Чи є якийсь стандартний шлях розв'язання проблеми?

Регулювати не пробували? https://veliki.com.ua/news/kak-pravi...velosipede.htm

garikttt 05.05.2023 15:54

Смотрите... при установке другого блока звездочек на ступицу (например 7 и более вместо 5 или 6) надо менять и дистанционную втулку. Резьбы на кассетах одинаковвые, но "накрутил и забыл" не проходит. Втулка эта становится на ось, упирается в гайку которая вглубине кассеты звездочек и закручивается опять-таки гайкой. Даже просто замена кассеты 6 на 6 например но Шимано на китай уже может потребовать подбора втулок. Если ваша кассета не более 7 звездочек то можно подложить шайбы между гайкой на оси и пером вилки. Но тут другое - тогда будет наперекос стоять цепь на большая колесная- маленькая педальная. В идеале крайние педальные звездочки должны смотреть на предпоследние колесные, ну или средняя педальная между 3-4 колесной при 6 колесных звездах. Еще вариант - при разборке каретки неправильно поставили подшипник или не тот подшипник - с меньшими или большими шариками, или... Ну это лечить сложнее, поэтому если каретка ОК то выставляем колесо шайбами - втулкой.

garikttt 05.05.2023 16:07

Дальше. Внимательно смотрим на параллельность валов каретки и колеса. Потомушто может быть просто поведена рама. Рихтовать раму можно, особенно если она стальная но... геморно.
Смотрим на "перекидку" и ее крепление. Если она "под гайку" крепления колеса - то может быть погнут крюк который под эту гайку становится. Если под болт - то может быть подогнут кронштейн на раме. Рихтуется и то и то , но опять таки геморно.
И вообще если перекидка не полупрофессиональная хотя бы то жизни ей пару лет максимум. Потом появляются люфтики и перекосы и...
Да, гитарка с роликами в любом положении должна быть параллельна плоскости вращения колеса.
И если честно - то при нормальных условиях на кассетах 6-7 звезд цепь не слетает даже наперекосяк "большая-большая" "малая-малая" может слетать из-за слабого натяжения...

garikttt 05.05.2023 16:18

И еще ...
Если у вас не дай Бог "двухподвес" то имеете еще задачу - проверки целостности сайлентблоков задней вилки.
На всякий случай проверьте расстояние между центрами вала каретки и осью колеса. Ессно оно должно быть одинаковым слева и справа.

RRR 10.05.2023 10:46

Цитата:

Сообщение от Володимир (Сообщение 3834153)
Регулювати не пробували? https://veliki.com.ua/news/kak-pravi...velosipede.htm

З перемикачем проблем немає. Все налаштовується і працює. Принаймні доки нове.

А от проблема дійсно у тому, що передня найбільша зірочка стоїть чітко навпроти середини заднього блоку зірочок. Відповідно найменша передня - чітко навпроти на найбільшої задньої. Таким чином всі передні зірочки ідеально працюють з 2/3 задніх зірочок, починаючи з найбільшої. А от якщо увімкнути найбільшу передню і найменшу задню, то починаються проблеми, особливо якщо спробувати сильно натиснути на педалі для збільшення швидкості.

До речі, дякую за ідею регулювання в області тріскачки. Увечері полізу подивлюся.

RRR 10.05.2023 22:44

Фото
 
Вложений: 2
Ось фото ланцюга на найбільшій передній зірці і на задній без перекосу і на задній найменшій.

Володимир 11.05.2023 09:19

Схоже що була зміна блоку зірочок на блок з більшою кількістю зірочок.

RAVC 11.05.2023 19:16

Може таки банальне викривлення рами???

garikttt 12.05.2023 16:38

По фото... Кассета не родная 100%. Расстояние от пера вилки до звездочки маленькое - короткая втулка или нет дистанционной шайбы. И еще - цепь не та! Она широкая! под эту кассету надо Уже. На фото цепь с пальцами звеньев = ширине зазора между звезд, а должен быть боковой зазор 0.75-1.25мм на сторону - это при идеальных кассете и перекидке.
Страшного абсолютно ничего - ставим втулку и шайбу, настраиваем перекидку.
Опять таки если не гнута рама и петушок.
Опять таки сначала любуемся на каретку - может таки смещен вал, оно видно.

garikttt 12.05.2023 16:39

Давайте вайбер - я пофоткаю на своих как оно должно быть. Сюда фото добавлять... геморно.

RRR 13.05.2023 23:29

Цитата:

Сообщение от Володимир (Сообщение 3834191)
Схоже що була зміна блоку зірочок на блок з більшою кількістю зірочок.

Це "з народження": 3 спереду і 7 ззаду. Ланцюг, так, новий. КМС для 7-зірочок.

RRR 13.05.2023 23:37

Цитата:

Сообщение от garikttt (Сообщение 3834197)
По фото... Кассета не родная 100%. Расстояние от пера вилки до звездочки маленькое - короткая втулка или нет дистанционной шайбы. И еще - цепь не та! Она широкая! под эту кассету надо Уже. На фото цепь с пальцами звеньев = ширине зазора между звезд, а должен быть боковой зазор 0.75-1.25мм на сторону - это при идеальных кассете и перекидке.
Страшного абсолютно ничего - ставим втулку и шайбу, настраиваем перекидку.
Опять таки если не гнута рама и петушок.
Опять таки сначала любуемся на каретку - может таки смещен вал, оно видно.

Я дивився на каретку. Ніяких можливостей для регулювання не побачив. Передній блок зірочок з шатуном встановлюється на квадрат і затягується до кінця. Тому й виникла ідея замінити каретку на таку ж, але з довшим валом. Але не впевнений, що таке можливо (чи існують однакові в усьому, крім валів, каретки).

Доречі, перемикач працює нормально. Минулого сезону налаштування вистачило на 3 місяці щоденної їзди (40км/день), потім перемикання стало менш чітким. Поглянув інструкцію і налаштував як годиться. Проблема пройшла.

RRR 29.06.2023 21:32

Знайшов проблему!
Узяв нитку і перевірив геометрію рами.
Виявилося, що задні пера зміщені праворуч на 3 см.
Вирівняв, зібрав усе до купи, налаштував перемикачі - проблема пройшла. Виявляється все може працювати на будь-яких зірочках, навіть "навхрест".

Володимир 30.06.2023 09:27

На деяких велосипедах з заводу так.


Текущее время: 19:46. Часовой пояс GMT +3.

Перевод: zCarot Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.