Коментар експерта Ради підприємців Радзівіла С.Г. щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України шкодо паркування транспортних засобів та відповідальності за порушення правил паркування транспортних засобів»
Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України розглянуто проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України шкодо паркування транспортних засобів та відповідальності за порушення правил паркування транспортних засобів», надісланий для погодження. За результатами розгляду повідомляємо таке.
Зміни і доповнення, запропоновані в анонсованому проекті закону, спрямовані, в основному, на посилення відповідальності за порушення правил паркування та визначення окремих аспектів користування парковками і за такого нормативного підходу матимуть мінімальний регулятивний вплив, оскільки така концепція законотворення певною мірою оптимізує незадовільні наслідки, але не вирішує проблеми, яка їх породжує. Основний закон цієї сфери – Закон України «Про дорожній рух» – не має чіткого нормативного визначення співвідношення об’єктів дорожнього сервісу – паркувальних майданчиків – до загальної протяжності доріг чи кількості населення у адміністративній територіальній одиниці. Положення статей 6, 25 та розділу VI Закону України «Про дорожній рух» щодо забезпечення учасників дорожнього руху об’єктами дорожнього сервісу – паркувальними майданчиками для автотранспорту – носять загальний характер, жодним чином не конкретизують вимоги щодо кількості парковок чи паркувальних місць, а законодавче відсилання до норм містобудування (підзаконного нормативного акту) – це загальна вимога, яка на практиці успішно ігнорується. Таким чином, посилюючи відповідальність за порушення правил паркування, законодавець не пропонує варіантів вирішення проблеми відсутності парковок, знову перекладаючи вирішення цієї проблеми на плечі автомобілістів.
На думку Ради підприємців, до Закону України «Про дорожній рух» необхідно внести доповнення, яким чітко визначити процентне співвідношення кількості паркувальних місць до кількості населення на певній адміністративній території і зобов’язати місцеву державну владу дотримуватись його безумовно. Правова аксіома нормотворення полягає в тому, що чітке законодавче визначення або формалізація певного показника, сприяють ефективному вирішенню проблеми впорядкування реальних правовідносин.
Експерт Ради підприємців при КМУ, Радзівіл С. Г.
|