ТАВРОФОРУМ

Вернуться   ТавроФорум > Не автомобильные темы > Решение бытовых проблем

Решение бытовых проблем Не вся жизнь в машине. Иногда что-то и дома сделать нужно.

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме Опции просмотра
Старый 18.04.2023, 15:39   #1
Stranik
 
Stranik
 
Адрес: Умань
Возраст: 44
Сообщений: 1,117
Машина: 1.3Li/1.9dti
Длина: 6350мкм
Диаметр: 27мм
По умолчанию Тепла підлога-як зробити?

Потрібна консультація людей з досвідом.
Є квартира, хочу зробити стяжку та встановити електронагрів під плитку, площа 40кв буде поділена на три зони, три нагрівальні мати по 2,4,10 кв.м.
Питання:
1. З чого зробити стяжку, пінопластові кульки?
2. Відгуки за нагрівальні мати Одесакабель, woks та greyhot?
Stranik вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.04.2023, 17:54   #2
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,454
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

Ніфуясі- 4 тис. грн за 2 м.кв???
Відносно ОК- колись була шикарна фірма, потім потихенько скотилась, як всі... Товариш купив у них мірній шматок кабеля 3х120 мм.кв, фактично було біля 100 мм.кв. Після ель скандаль мовчки повернули гроші. В Одесі народ бере продукцію з Запоріжжя для спокійного життя. Вони подібне не роблять?
Мені отаке- ...Специалистам завода удалось изобрести экономично выгодный кабель для электрического подогрева овальной формы...(с) не зовсім зрозуміле-там шо, 5 чи 10 мм товщина дроту, шо треба робити овал для зменшення загальної товщини, чи пара міліметрів взагалі?
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!

Последний раз редактировалось кук; 18.04.2023 в 17:58.
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.04.2023, 09:20   #3
Володимир
 
Володимир
 
Адрес: смт.Козова Тернопільської обл.
Возраст: 48
Сообщений: 7,094
Машина: Slavuta 1.2Li 2008
Длина: 26400мкм
Диаметр: 37мм
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
Ніфуясі- 4 тис. грн за 2 м.кв???
Відносно ОК- колись була шикарна фірма, потім потихенько скотилась, як всі... Товариш купив у них мірній шматок кабеля 3х120 мм.кв, фактично було біля 100 мм.кв. Після ель скандаль мовчки повернули гроші. В Одесі народ бере продукцію з Запоріжжя для спокійного життя. Вони подібне не роблять?
Тепер зрозуміло чому мені з Одеси прислали кабель СИП січенням 16 мм.кв., коли я замовляв 32 мм.кв.
Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
Мені отаке- ...Специалистам завода удалось изобрести экономично выгодный кабель для электрического подогрева овальной формы...(с) не зовсім зрозуміле-там шо, 5 чи 10 мм товщина дроту, шо треба робити овал для зменшення загальної товщини, чи пара міліметрів взагалі?
Можливо при однаковому січенні більша довжина кола і відповідно більша площа віддачі. Це як в тостерах спіраль не кругла а у вигляді полоски.
__________________
Мій бортовий журнал - http://www.tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=15959
Проект "Бортовий комп`ютер на інжектор своїми руками" http://www.bk-ukraine.narod.ru/
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.04.2023, 09:48   #4
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,454
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

Ну то вже занадто-...Тепер зрозуміло чому мені з Одеси прислали кабель СИП січенням 16 мм.кв., коли я замовляв 32 мм.кв. ...(с) в 25 повірив би. Просто клерк не туди глянув.
Овал це додаткова операція, яка навряд чи робить деталь дешевшою. Маркет-хід, мені здається. Ну та бог з ним.
До того ж, в Одесі є ще один каб. завод, який робить непоганий СИП.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.04.2023, 11:15   #5
Володимир
 
Володимир
 
Адрес: смт.Козова Тернопільської обл.
Возраст: 48
Сообщений: 7,094
Машина: Slavuta 1.2Li 2008
Длина: 26400мкм
Диаметр: 37мм
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
Ну то вже занадто-...Тепер зрозуміло чому мені з Одеси прислали кабель СИП січенням 16 мм.кв., коли я замовляв 32 мм.кв. ...(с) в 25 повірив би. Просто клерк не туди глянув.
Прийду на обід гляну на кусок що залишився, там на кінці мала залишитись наклейка з січенням. Я зразу після покупки не поміряв, електрик запитав якого січення кабель, коли я сказав що 32, то той засміявся і сказав що це 16 мм.
__________________
Мій бортовий журнал - http://www.tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=15959
Проект "Бортовий комп`ютер на інжектор своїми руками" http://www.bk-ukraine.narod.ru/
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.04.2023, 13:14   #6
Володимир
 
Володимир
 
Адрес: смт.Козова Тернопільської обл.
Возраст: 48
Сообщений: 7,094
Машина: Slavuta 1.2Li 2008
Длина: 26400мкм
Диаметр: 37мм
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ
По умолчанию

Помилочка вийшла, на наклейці січення 25 кв, по факту буде твердих 16. Сім жил, якщо заміряти діаметр по максимуму шестикутника, то діаметр по трьох жилах буде 5,5 мм, що якщо перевести в мм.кв., буде 23,74 мм.кв., відняти всі пустоти, то вийде 16 мм.кв.
__________________
Мій бортовий журнал - http://www.tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=15959
Проект "Бортовий комп`ютер на інжектор своїми руками" http://www.bk-ukraine.narod.ru/
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2023, 09:52   #7
_basil_
 
_basil_
 
Адрес: Чернігівська обл.
Возраст: 56
Сообщений: 5,248
Машина: Ford Fusion 1,4 2010
Длина: 188420мкм
Диаметр: 41мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Володимир Посмотреть сообщение
Помилочка вийшла, на наклейці січення 25 кв, по факту буде твердих 16. Сім жил, якщо заміряти діаметр по максимуму шестикутника, то діаметр по трьох жилах буде 5,5 мм, що якщо перевести в мм.кв., буде 23,74 мм.кв., відняти всі пустоти, то вийде 16 мм.кв.
Переріз багатожильного кабелю рахується як сума перерізів всіх жил. Який діаметр однієї жилки?
_basil_ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2023, 10:32   #8
OL_75
 
OL_75
 
Возраст: 48
Сообщений: 10,000
Машина: Була Славута 1.2L,2004г.,карб.
Длина: 177850мкм
Диаметр: 41мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Stranik Посмотреть сообщение
Потрібна консультація людей з досвідом.
Є квартира, хочу зробити стяжку та встановити електронагрів під плитку, площа 40кв буде поділена на три зони, три нагрівальні мати по 2,4,10 кв.м.
Питання:
1. З чого зробити стяжку, пінопластові кульки?
2. Відгуки за нагрівальні мати Одесакабель, woks та greyhot?

Стяжку можна робити звичайну. Можна покласти шар ЕППС, але це дискусійне питання, особливо для квартири , треба ретельно все зважити.
А от плитку потім на суміш для теплих підлог, я брав з лінійки Церезіт, але є у багатьох виробників.
Вибір матів імхо залежить від того як планується використовувати ТП. Якщо для постійного опалення, то економити не варто.

Розповім про свій досвід. Підігрів підлоги у ванній. Брав все набором, фірму не пам'ятаю, але не дорогий.
Ретельно планувати все відразу. Бо я спершу не збирався, зробив чистову заливку, потім вирішив що треба ТП. Майстер сказав фігня, покладем в шар клею, бери ТП на суцільному маті. Комплект для найменшої площі який я придбав виявився все одно завеликим Майте на увазі що вкорочувати нагрівальний кабель неможна! Тобто можна, але це сильно зменшує його термін роботи. Щоб розмістити кабель на підлозі його довелося зняти з мату. А в такому вигляді класти на нього плитку не варіант. Так як висота приміщення не дозволяє робити ще заливку для кабелі, довелось штробити ту що вже і вкладати туди кабель. Крч клопіт...
В комплект до терморегулятора зазвичай кладуть пластикову гофру для прокладання датчика температури, рекомендую замінити на звичайну металопластикову трубу від водогону, бо замінити датчик у гофрі буває дуже складно.

І на останок саме головне))) гарно подумати - а воно точно вам треба?
__________________
RUS- ні
PEACE- да!

Последний раз редактировалось OL_75; 20.04.2023 в 11:08.
OL_75 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2023, 10:35   #9
Володимир
 
Володимир
 
Адрес: смт.Козова Тернопільської обл.
Возраст: 48
Сообщений: 7,094
Машина: Slavuta 1.2Li 2008
Длина: 26400мкм
Диаметр: 37мм
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от _basil_ Посмотреть сообщение
Переріз багатожильного кабелю рахується як сума перерізів всіх жил. Який діаметр однієї жилки?
Приблизно 5,5/3=1.83 мм.

S=1,83*1,83*3,14/4*7=18.44 мм.кв.
__________________
Мій бортовий журнал - http://www.tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=15959
Проект "Бортовий комп`ютер на інжектор своїми руками" http://www.bk-ukraine.narod.ru/
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2023, 11:49   #10
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,454
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

На жаль, зараз вся провідникова продукція частіше нормується не по площі, а по погонному опору в омах на кілометр, за Україну точно не скажу- ДСТУ не попадався, а в братів давно так.
Друге- при скручуванні отих семи дротин в одну жилу вони всі трохи перестають бути круглими- деформуються після їх обтискування і це добре видно, тому таке вимірювання дає похибку.
І останнє- скільки відведено по ТУ на дім, скільки дім жере стабільно і чи є нужда в більшій площі проводів? Все це гроші зараз, і не малі.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2023, 12:10   #11
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,454
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

В одному СВ водяна ТП, вона ж на кухні і в прихожій. Добавив окремий регулятор темп. від старого бойлера для насоса на гребінці.
В іншому СВ- слава безголовим прорабам!!!, довелось робити електроТП, проклали в стяжку кабель з датчиком темп. від ДЕВІ разом з РТ(тоді це було доступно.
Потім довелось додати в РЩ додатково таймер недільний, бо нема резону гріти підлогу вночі і вдень, коли нікого нема вдома. Жере все-таки непогано- 500 Вт є 500 Вт. Обмежили температуру до мінімально комфортної і нічого не сталось.
Як на мене- гусарство, бо коли по всьому дому ходиш в капцях, то в СУ треба босими ногами, аби оправдати ТП? Може я мало бачив, але ніде не бачив геть голої підлоги- тільки плитка, завжди бачив якесь дрантячко, бо, по-перше- з мокрими і босими підошвами можна так гепнутись, шо мало не буде ні задові, ні підлозі.
І останнє- на горизонті чергове підняття ціни на кіловати з годинами, тут треба вже думати.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2023, 14:06   #12
Володимир
 
Володимир
 
Адрес: смт.Козова Тернопільської обл.
Возраст: 48
Сообщений: 7,094
Машина: Slavuta 1.2Li 2008
Длина: 26400мкм
Диаметр: 37мм
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
На жаль, зараз вся провідникова продукція частіше нормується не по площі, а по погонному опору в омах на кілометр, за Україну точно не скажу- ДСТУ не попадався, а в братів давно так.
Друге- при скручуванні отих семи дротин в одну жилу вони всі трохи перестають бути круглими- деформуються після їх обтискування і це добре видно, тому таке вимірювання дає похибку.
Провід отакий, 7 жил, деформація трохи є, але навіть якщо міряти діаметр в найширшому місці і уявити що провід круглий/одожильний, то 23,74 мм.кв. не є 25 мм.кв. Електрики око мають набите, і вже без вимірів знають яке січення провода.





Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
І останнє- скільки відведено по ТУ на дім, скільки дім жере стабільно і чи є нужда в більшій площі проводів? Все це гроші зараз, і не малі.
В мене 3 фази, захотів більше січення щоби було менше падіння напруги коли працює мікрохвильовка чи утюг, життя навчило що краще один раз трохи доплатити ніж потім шкодувати що не доплатив. Провід мінявся вже роки 3-4 тому, до того був мідний багатожильний кабель, але він не дружив з алюмінієм на стовпах, то періодично пропадав контакт, і доводилось кликати електрика щоби пошаманив. Враховуючи що відстань до вводу в будинок 10 метрів і в той момент стояло риштування, то вирішив зробити реконструкцію щоби забути про цю проблему.

Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
І останнє- на горизонті чергове підняття ціни на кіловати з годинами, тут треба вже думати.
На газ також, так що вже подумали за нас.
__________________
Мій бортовий журнал - http://www.tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=15959
Проект "Бортовий комп`ютер на інжектор своїми руками" http://www.bk-ukraine.narod.ru/
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.04.2023, 07:53   #13
masster
 
masster
 
Адрес: Харьков
Возраст: 63
Сообщений: 11,022
Машина: tavria,карб. Sandero Stepway 1.5D
Длина: 124350мкм
Диаметр: 38мм
Отправить сообщение для masster с помощью AIM
По умолчанию

Мало інформації. Який поверх? Хоча все одно, сусідів знизу гріти ж не будеш. Тому плити полістиролу мінімум 50мм, зверху стяжка цпс з армуванням кладочною сіткою. Варто подивитись по калькулятору, який матеріал дасть кращу теплоізоляцію при рівній товщині. https://smartcalc.ru/thermocalc?&gp=...&lt0=0&mm0=596 можливі інші варіанти.
Плитку класти обов"язково на клей для електричних теплих підлог, не водяних, а електричних. Він самий дорогий. І ставити демпферну стрічку по периметру.
По матах не скажу, бо в мене не такий.
__________________
-"Газ дорожчає, тому що "МИ" могли б його продати в Європу!"
-Я міг би працювати інженером в США, то де мої 20 000$ на місяць? (ТС)

Последний раз редактировалось masster; 28.04.2023 в 08:00.
masster вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 12:06. Часовой пояс GMT +3.


Перевод: zCarot Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.